Iki oficialiosios rinkiminės agitacijos dar liko pakankamai nemažai laiko, bet kaip visuotinai sutariama – rinkiminė kova, agitacija ir reklama temperatūrą, artima virimo, pasiekė jau ne vakar ir ne užvakar. Kaip drugeliai į šviesą ar musės prie karvės blyno esami ir wanabe (norintys tapti tokiais) parlamentarai spiečiasi prie bet kokios progos pasireklamuoti, ištransliuoti save elektoratui ir nelyginant kokiam pelėsiui įsikeroti neapsisprendusių rinkėjų (iš esmės būtent ši rinkėjų grupė yra politinės reklamos taikinys –  doro ir apsisprendusio  konservatorių, socdemų ar tvarkiečių rinkėjo orientacija yra stabili nelyginant Eltono Džono) sąmonėje/pasąmonėje/nesąmonėje.

Geras politinės reklamos būdas yra aktyvus dalyvavimas visuomeniniame gyvenime. Bet čia slypi tam tikri pavojai  – į visuomeninį gyvenimą sunku įsisukti greitai ir vaisingai. Galiausiai net ir absoliutus  pripažinimas tarp bibliotekininkų, pergalė regioniniame literatų konkursę ar medalis už 115 akcijų “Darom” metu surinktų šiukšlių tonų greičiausiai nepadės palenkti rinkėjų savo pusėn. Greičiausiai net liks apskritai nepastebėti. Taigi tenka ieškoti kaip tą dėmesį į save pritraukti ir multiplikuoti. Vieni šildosi rankas prie Garliavos laužų, kitas tanku traiško automobilius, o kito antroji pusės  traiško ponių, panelių ir renginių režisierių stiliaus sampratą Feisbuke (ir iš esmės sutartinai šeimyniškai geriausiai išnaudoja socialinių tinklų teikiamas galimybes).

Vienok, greta plepatinkliais ar skandalais grįstos kovos už žinomumą tebetaikomi ir tradiciniai metodai: kalendoriukai ir skrajukės (tradicinė mazochizmo forma suteikianti galimybę išleisti apvalią sumelę, kad 20000 kartų būtum išmestas į šiukšlyną, nors savo abrozdėlius ant minkšto popieriaus spausdinantys kandidatai gal turi ir kokių fetišistinių užmanymų), plakatai ir reklaminiai skydeliai internete.

Vienas toks skydelis, besipuikuojantis teksto kairėje kiek aukščiau beje ir tapo priežastimi visam šiam minčių srautui. Apskritai tai tikrai būtų įdomu kiek internautų paspaudžia ant šio ir kitų reklaminių skydelių. Įtariu, kad kokį dešimt kartų mažiau nei ant šalia mirgančių reklamų, transliuojančių gerąją žinia “Visam viskiui Grant’s – 30 % nuolaida” ar kviečiančių užmegzti “Kitokias pažintis.” Kaip ten bebūtų su tuo efektyvumu, pats gerb. Algirdo Butkevičiaus reklamos skydelio apipavidalinimas atrodo taip, kad pastarajam reikėtų susimastyti ar rinkimų štabe nėra jo slapta neapkenčiančių ir dėl to kenkiančių asmenų. Rimtai.

Dabar gi tokį patį skydelį drasiai galėjo užsakyti kokios nelabosios politinės jėgos, kaltindamos A. Butkevičių už tai kad šalyje “patyčios peržengė ribas.” Apskritai, šie reklaminiai skydukai yra gana statiška medija, todėl tokiame ar panašiame skydelyje galėtų būti nurodoma aiškiai suformuluota pozicija ar tezė (čia lyg ir bandyta tai daryti, bet rezultatas gavosi toks koks gavosi), kuri identifikuotų kandidatą. Dar galėtų būti įvardijama problema ir pateikiamas jos sprendimas (jį per nuotrauką ar tekstą sutapatint su kandidatu), galėtų būti pateikiama kokia nors maloniai gomurį nuteikianti pozityvi  abstrakcija, kuri vėl gi turėtų rinkėjams įkristi į pasamonės klodus ir galbūt sudaiginti vaisių mandato pavidalu….

O dabar… “Patyčios peržengė visas ribas.” Kas tai? Gal teiginys, kuris numanomai:

a) yra tiesa arba teiginys, kurį bent dalis adresatų linkę priimti kaip tiesą;

b) politiko netenkina, jį liūdina, kurį jis norėtų pakeisti.

Jei taip, tai siūlau organišką šios reklaminės kampanijos tasą:

nepavykusi politine reklama baneris

110 procentų organiška atitiktis: pirma – vien (didžiai daliai) priimtinos tiesos arba tikri faktai, antra – būtų geriau jei tų faktų ir tiesų nebūtų, trečia – su teiginiais disonuojanti šauni nuotrauka.

Už viršuje esančio skydelio patalpinimą, naujas reklamines idėjas ir konsultaciją bevelyčiau užsiprašyti kokių 6400 litų – tiek kiek Vilniuje, anot vieno politinės reklamos aso, Vilniuje gaus vidutinis darbuotojas 2020 metais.  Sakyčiau simbolinė kaina, tik sutartėlę reikėtų pasirašyti. Bet ką čia reiškia, partijoms viešųjų pirkimų gi organizuoti nereikia.

Tags: , , , , , ,

Pakomentuok


Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.